Referenceliste

Herunder er listet nogen af de mange steder Oluf har holdt foredrag.

Du er altid velkommen til at kontaktet skolerne, institutionerne el. firmaerne og høre om deres erfaring med Oluf som foredragsholder.

Lillebæltsskolen
Middelfart

Hunderupskolen
Odense

Haslev Efterskole
Haslev

Bjerre Idrætsefterskole
Hornssylt

Hjørring Ny 10ér
Hjørring

Skamlingsbanken Ungdomsskole
Sjølund

Vrigsted Efterskole
Stouby

Produktionshøjskolen
Svendborg

Gråsten Skole
Gråsten

Jærgerspris Ungsomsskole
Jærgerspris

Profilen
Padborg

De unges hus, turbo syd
Karslunde

Osted fri- og efterskole
Osted

Skive teater
Skive

Torslev Skole
Østervrå

Hellerupsgårdsskolen
Gilleleje

Bredager Skolen
Bredager

Dybølefterskole
Sønderborg

Nord Jyllands Landbrugsskole
Nibe

Mellerup Skolehjem
Randers

Tølløse Slots Efterskole
Tølløse

Svendborg Vandrehjem ( Hk Unge. )
Svendborg

Kongsgaard Efterskole
Lemvig

Midtby Skolen
Horsens

Næshøjskolen
Harlev J

Gerblandsskolen
København S

Bredebro Komm. Usk
Bredebro

Bygholm Landbrugskole
Horsens

Nøvling Skole
Gistrup

Teknisk Gymnasium
Grenå

Gram Efterskole
Gram

Odense Produktionsskole
Odense

Lemvig Ungdomsgård
Lemvig

Thyborøn Skole
Thyborøn

Østbirk Skole
Østbirk

Pontoppidanskole
Broby

10éren
Næstved

Ågården Ungdomsskole
Egtved

Sønderborghus
Åbenrå

Torvehallerne (undervisningsministeret.)
Vejle

Hvidebækskole
Hvidebæk

Oure Efterskole
Odense

Nordskovsskolen
Haslev

Stenstrup Skole
Stenstrup

Øst Himmerlands Ungdomsskole
Bællum

Nydamsskolen
Sønderborg

Gedsted Skole
Gedsted

Holte-Hus Efterskole
Holte

Nivå Centralskole
Nivå

Nyager Skole
Rødovre

Nordstrand Skolen
Dragør

Johannesskolen
Frederiksberg

Produktionshøjskolen
Tølløse

Tjørnehøjskolen
Brøndby

Kvændrup Skole
Kvændrup

Gymnasium og Hf
Struer

Produktionsskole PH
Holbæk

Stevns Gymnasium
St. Hedninge

Dragør Skole
Dragør

Vemmeslev Skole
Vemmeslev

Ragnsholtsskole
Allerød

Spøtdrup Skole
Spøtdrup

Balling Skole
Spøtdrup

Nr. Åby Skole
Nr. Åby

Hald Ege Efterskole
Hald Ege

Broby Fri- og efterskole
Broby

Hjallerup Skole
Hjallerup

Rejsby Europæiske Efterskole
Skærbæk

Allé Skolen
Fredericia

Frøstruphave Efterskole
Nr. Nebel

Gyllinge Efterskole
Odder

Tiendeklassesskolen
Hillerød

United C/O
Herning

Hvidebæk Kommune
Jerslev

Firehøj Skolen

Naturskolen
Roskilde

Roskilde Tekniske Skole
Roskilde

Andreas Skolen
Holbæk

Vandel Ungdomsskole
Vandel

Ubbe Forsamlingshus
Jerslev

SSP Græsted
Græsted

SSP Frederiksværk
Frederiksværk

Kongeå Skolen
Vamdrup

Marienlyst Skole
Frederikssund

Kulturhuset Bølgen
Ålsgårde

Svinninge Skole
Svinninge

Nordjyllands Idrætsefterskole
Sæby

SSP – Syd Næstved
Næstved

Ledøje – Smørum Ungdomsskole
Smørum

Ullerslev Central Skole
Ullerslev

Lauersens Realskole
Århus

Trongårdsskolen
Lyngby

Greve 10 klasse Skole
Greve

Brastrup Skole
Brastrup

SSP Toftlund
Toftlund

Lejre Fritids og Ungdomsklub
Lejre

Bov Produktionshøjskole
Padborg

Ingstrup Efterskole
Løkke

Vester Vamdrup Skole
Vamdrup